Artykuły

Nowości wydawnicze

Na zlecenie Organizatorów XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina firma Dux Recording Producers nagrywa wszystkie przesłuchania konkursowe. Podobnie jak w czasie poprzednich konkursów, nagrania te są przekazywane do zbiorów Fonoteki Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.

Ponadto wydawana jest Kronika Konkursu – seria płyt kompaktowych, która zawiera najciekawsze interpretacje muzyki Chopina, zarejestrowane podczas kolejnych etapów. Płyty są dostępne w sprzedaży na stoisku DUX w kuluarach Filharmonii Narodowej oraz na stronie internetowej firmy www.dux.pl.

Dodatkową „gratkę” dla melomanów i wielbicieli muzyki poważnej zaplanowała „Gazeta Wyborcza”. W każdą środę przez 30 tygodni wraz z Gazetą sprzedawany będzie cykl książeczek poświęconych najważniejszym kompozytorom. Poszczególne części będą stanowić kompendium wiedzy o życiu i twórczości danego kompozytora wraz z płytą z jego utworami w wykonaniach uznanych orkiestr i wybitnych solistów.

Kolekcja zaprezentuje sylwetki najważniejszych kompozytorów w historii muzyki poważnej, między innymi Fryderyka Chopina, Antonina Dvořáka, Georga Philippa Telemanna, Ludwiga van Beethovena, Gustava Mahlera, Piotra Czajkowskiego, Johanna Straussa. Pierwsza część, która ukaże się 26 października, poświęcona będzie Bachowi , a już druga – 2 listopada – Chopinowi.

Cena 1 książeczki wraz z płytą to 14,90 złotych plus cena „Gazety Wyborczej”.

READ  Piękno w postaci najczystszej