Festiwale

Zwycięzcy 7. Amerykańskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina 2005

Przez osiem dni – od 5 do 13 marca – dwudziestu czterech najbardziej utalentowanych amerykańskich pianistów walczyło o zwycięstwo w 7. Amerykańskim Konkursie Chopinowskim. Jury, w którym zasiedli między innymi Janusz Olejniczak, Krzysztof Jabłoński i Tatiana Shebanova, wyłoniło sześcioro najlepszych.

W tej liczbie znaleźli się:

Pierwsze miejsce i nagroda za najlepsze wykoanie poloneza i najlepsze wykonanie koncertu: Mei Ting Sun – ur. 14.03.1981 w Chinach. Obecnie mieszka w Nowym Jorku i studiuje w Julliard School of Music pod kierunkiem Roberta McDonalda.

Drugie miejsce: Rachel Kudo – ur. 7.04.1987 roku, pochodzi z Northbrook w stanie Illinois. Uczy się w Glenbrook North HS i Music Institute of Cl. Studiuje pod kierunkiem Emilio del Rosario.

Trzecie miejsce: Sean Kennard ur. 3.10.1984 roku w Filadelfii w stanie Pensylwania. Studiuje w Curtis Institute of Music i College of Charleston pod kierunkiem Eleanor Sokoloff i Enrique Graf.

Czwarte miejsce Esther Park – ur. 7.08.1884 roku w Little Ferry w stanie Nowy Jork. Uczęszcza do Julliard School of Music, gdzie uczy się pod kierunkiem Yoheveda Kaplinsky’ego.

Pozostali finaliści:

Igor Lovchinsky – wyróżniony za najlepsze wykonanie mazurka
Howard Na

Chopin Foundation of the United States pokryje wszelkie koszty udziału finałowej czwórki w najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie pianistycznym na świecie – Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który odbędzie się na przełomie września i października 2005.

READ  Podsumowanie I Etapu Zawodów Hamamatsu