Festiwale

Piąty Konkurs w Hamamatsu zakończony

W niedzielę 23 listopada zakończył się Piąty Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Hamamatsu. Decyzją jury nie przyznano pierwszej nagrody. Drugie miejsce ex aequo zajęli Rafał Blechacz z Polski oraz Alexander Kobrin z Rosji.

Pełna lista zwycięzców Konkursu to:

Drugie miejsce: Rafał Blechacz, urodzony 30 czerwca 1985 roku, reprezentant Polski. Wcześniej laureat drugiej nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego dla młodych wykonawców w 2002 roku w Jeleniej Górze oraz laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla młodych pianistów im. A. Rubinsteina w 2002 roku. Aktualnie uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy.

Drugie miejsce ex aequo: Alexander Kobrin, urodzony 20 marca 1980 roku, reprezentant Rosji. Zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Glasgow (Glasgow International Piano Competition) w 1998 roku, Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Busoniego (F. Busoni International Piano Competition) w 1999 roku oraz 3 miejsce na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie w 2000 roku. Aktualnie studiuje w Państwowym Konserwatorium Muzycznym w Moskwie.

Trzecie miejsce: Sergei Salov, urodzony 30 maja 1979 roku na Ukrainie. Jego wcześniejsze laury to: 1 nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Epinal (Epinal International Piano Competition) w 2001 roku, 1 lokata na 6 Hamamatsu International Piano Academy Competition w 2001 roku, 2 miejsce na 8 Hamamatsu International Piano Academy Competition w 2003 roku. Aktualnie jest studentem Guildhall School of Music & Drama.

Czwarte miejsce: Sekimoto Shohei, urodzony 10 kwietnia 1985 roku w Japonii.

Czwarte miejsce ex aequo: Sudo Rina, urodzona 29 października 1987 roku w Japonii.

Piąte miejsce: Suzuki Hironao (Japonia) – najlepsze wykonanie japońskiego utworu

Wyróżnienie: Romain Descharmes (Francja)

Wyróżnienie: David Fray (Francja)

READ  9. Festiwal Chopinowski w Nohant - Rencontres Internationales Frédéric Chopin: Podróże Chopina