Artykuły

Rafał Blechacz laureatem Krzesła Roku 2005

Rafał Blechacz, zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, został uhonorowany nagrodą Krzesło Roku. Jest ona przyznawana od 17 lat przez magazyn „Warsaw Voice” osobom, organizacjom lub nawet przedmiotom, które w mijającym roku wywarły największy wpływ na polską rzeczywistość lub uczucia Polaków.

Jak powiedział redaktor naczelny „Warsaw Voice”, Andrzej Jonas, uzasadniając decyzję magazynu, Rafał Blechacz „jest obdarzony wybitnym talentem i wielką pracowitością; dziedzina, której się poświęcił to kultura; jest młodym człowiekiem o wielkiej przyszłości; zdobył serca Polaków i rzucił na Polskę snop pozytywnego światła; wzbudził w nas radość i całą falę pozytywnych uczuć, które są nam tak potrzebne; mimo wielkiego, światowego sukcesu zachował swe dotychczasowe cechy – naturalność, skromność i otwartość.”

Wśród dotychczasowych laureatów nagrody Krzesło Roku znaleźli się Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz, Jan Krzysztof Bielecki, Hanna Suchocka, Warszawska Giełda Papierów Wartościowych, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Sąd Najwyższy, Izba Administracyjna Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego, samochód osobowy, Tadeusz Mazowiecki i Roman Kluska, Jerzy Buzek, Bronisław Geremek, Aleksander Kwaśniewski, Adam Małysz, Danuta Hübner, Jerzy Hausner i Marek Belka.

READ  Aleksander Krzyżanowski zdobywcą Grand Prix na X Międzynarodowym Festiwalu-Konkursie muzyki polskiej i ukraińskiej im. Fryderyka Chopina w Dniepropietrowsku na Ukrainie