Artykuły

Stanisław Drzewiecki w Japonii

Staś Drzewiecki zadebiutuje w dniach 22-30 listopada 2003 w Tokyo Opera Concert Hall, Tokyo Bunka-kaikan i w Tokyo Orchard Hall

Po wielkim sukcesie w Nowojorskiej Carnegie Hall Stanisław Drzewiecki otrzymał zaproszenie do Japonii w celu wzięcia udziału w mistrzowskiej serii koncertowej (obok sławnej Orkiestry XVIII wieku zi Victorią Mullową 01.11, Hiroko Nakamury 03.11. Stanislawa Bunina 05.11, Tatiany Shebanovej 09.11, Yundi Li 19.11, Stanislawa Skrowaczewskiego, Nigel Kenedy’ego i Polskiej Orkiestry Kameralnej 21.11 ) odbywającej się w najbardziej prestiżowych salach Tokyo i Yokohamy.Artysta po raz pierwszy wystąpił przed publicznością japońską w wieku 6 lat. Zagrał wówczas cykl koncertów z Orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyr. Volkera Schmidta-Gertenbacha.

Po 10 latach, jako 16-latek, mający już na swoim koncie wiele znaczących krajowych i międzynarodowych sukcesów artystycznych wraca, aby zaprezentować swój kunszt pianistyczny w blisko 3-tysięcznej Tokyo Opera-City Concert Hall (30.11.03.) przed najbardziej wybredną i wymagającą publicznością. Bilety na ten recital są od miesiąca sprzedane.
Na pierwszą, chopinowską część recitalu, złożą się 2 Polonezy, Ballada, Scherzo i Mazurki w drugiej części wieczoru artysta zaprezentuje Sonatę „Appassionatę” Beethovena i Etiudy-Obrazy op. 39 Rachmaninowa.
Recital zostanie powtórzony w Yokohama Minato Mirai Hall ( 24.11.03), w Chibie (26.11.03.) oraz w Tokyo Bunka-Kaikan ( 23.11.03.).

Na zakończenie tournee Stanisław Drzewiecki wystąpi z I Koncertem fortepianowym e – moll Fryderyka Chopina z towarzyszeniem Kyoto Philharmonic Orchestra pod dyr. Andreya Anikhanova w ekskluzywnej Tokyo Bunkamura Orchard Hall.

Organizatorzy tournee z tej okazji przygotowali w kooperacji z Sony Classical specjalne wydanie płyty CD zawierające nagrania artysty dokonane w ostatnich kilku latach.

READ  Tournée Stanisława Drzewieckiego po Japonii